Krem na rozstępy

Nierozłączny duet – ciąża i rozstępy

Rozstępy to bolączka wielu kobiet. Dotykają one płeć piękną nie tylko w stanie błogosławionym, ale prawdą jest, że w ciąży kobiety są na nie bardziej narażone. Jak sobie z nimi radzić? W sprzedaży dostępnych jest wiele dedykowanych kremów na rozstępy w ciąży, salony kosmetyczne oferują specjalne zabiegi, dietetycy mówią o odpowiedniej diecie. Czy jednak sposoby na rozstępy są skuteczne? Wiele zależy od determinacji, systematyczności i odpowiedniego przygotowania skóry.

W okresie ciąży ciało kobiety intensywnie się zmienia, Najbardziej widoczną zmianą jest rosnący brzuch, w którym rozwija się nowe życie. Jednak, każda kobieta, która była lub jest w ciąży doskonale wie, że wraz z brzuszkiem zwiększa się również wielkość bioder, ud i pośladków. I ma to związek nie tylko z faktem, że rozwija się w nas nowe życie oraz że w ciąży więcej jemy. Ciało w czasie ciąży stopniowo przygotowuje się do porodu. Do zmian tych dostosowuje się również nasza zewnętrzna powłoka tj. skóra. Efektem jej intensywnego i szybkiego rozciągnięcia są pęknięcia widoczne, jako ciemne i szpecące bruzdy – rozstępy. To, w jakim stopniu się pojawią zależy, m.in. od kondycji i pielęgnacji skóry oraz trybu życia, ale wpływ na to mają również uwarunkowania genetyczne. Rozstępy mogą pojawić się na całym ciele, najczęściej jednak widoczne są na udach, brzuchu, pośladkach i piersiach.

Przygotowanie skóry

Walkę z rozstępami należy zacząć jeszcze zanim się pojawią, już na etapie planowania ciąży. Jak przygotować skórę do ciąży? Poprzez jej odpowiednie nawilżenie i uelastycznienie.
W drogeriach i aptekach dostępne są liczne żele, balsamy i kremy ujędrniające oraz odżywiające skórę. Można skorzystać również z ofert salonów kosmetycznych, w których zabiegi zostaną dostosowane do kondycji naszej skóry. Elastyczna skóra łatwiej się rozciągnie i wróci do swojej formy po ciąży. Przed ciążą warto skórę również hartować – poprzez jej codzienne szczotkowanie.

Nierozłączny duet – ciąża i rozstępy

Sposoby na rozstępy

Wybór odpowiedniej metody walki z rozstępami zależy od indywidualnych preferencji, potrzeb oraz możliwości kobiety. Najczęstszym i najprostszym wyborem jest stosowanie kremu na rozstępy w ciąży. Warto je stosować do rozwiązania, w okresie połogu, karmienia piersią, a często jeszcze dłużej. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na skład. Kremy dla kobiet w ciąży nie powinny bowiem zawierać m.in. parabenów, sztucznych barwników i alkoholu. Bezpieczne kosmetyki opatrzone są pozytywnymi opiniami odpowiednich instytucji, jak np. Instytut Matki i Dziecka. W ciąży można skorzystać również ze specjalnych masaży i zabiegów kosmetycznych, należy jednak pamiętać, że najbezpieczniej wykonywać je w drugim trymestrze, zawsze w ścisłej konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę. Po porodzie z wizytą w salonie piękności warto poczekać do zakończenia okresu połogu. Również dobrze zbilansowana dieta jest skutecznym sposobem na rozstępy. Unikanie tłustych, słodkich czy smażonych potraw, w zamian częste jedzenie warzyw, owoców i chudego mięsa odbije się nie tylko na kondycji skory, ale dobrze wpłynie na cały nasz organizm oraz wspomoże właściwy rozwój płodu. Ważny jest także ruch. Oczywiście w ciąży należy unikać zbytniego wysiłku, jednak pod okiem lekarza prowadzącego można chodzić na dłuższe spacery, basen czy jogę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *