Włosy są niewątpliwie jednym z najważniejszych atrybutów kobiecej (i nie tylko) urody. Mogą też odzwierciedlać nasza osobowość poprzez kształty i kolory fryzur – dzięki jednej wizycie w salonie fryzjerskim możemy diametralnie zmienić swój wygląd. Warto czasem zajrzeć do sklepu, w którym znajdziemy wszystko do włosów i dobrze zaopatrzeni zadbać by nasze włosy były piękne i zdrowe.

Oto 10 na to sposobów.

Częstotliwość mycia

Tak, właśnie tak – koniecznie zacznijmy od regularnego i prawidłowego mycia włosów. Nie jest dobrze myć je ani za często ani za rzadko. Znajdź odpowiedni rytm dla siebie.

Właściwe mycie

Ważne jest, żeby nie tylko spłukać kurz i brud z włosów, ale też je odżywić. Najlepiej umyj włosy dwukrotnie, a za drugim razem zostaw szampon na włosach na kilka minut.

Przyrządy do czesania

Masz do wyboru grzebień lub kilka rodzajów szczotek – z naturalnego włosia, plastikowe, miękkie, twarde i szerokie – regularnie czesz włosy odpowiednio dobranym ich rodzajem.

Dobór właściwych kosmetyków

Czasy szamponów „do wszystkich rodzajów włosów” już minęły. Dziś znajdziesz kosmetyki do włosów długich i krótkich, przetłuszczonych i przesuszonych, farbowanych, kręconych i wiele innych.

Odżywki spłukiwane

Są bardzo efektywne i nie obciążają włosów. Dostarczają składników odżywczych włosom i skórze głowy, ale niewchłonięty nadmiar jest spłukiwany, więc nigdy z nimi nie przesadzisz.

W tym dziale  Poprawa pamięci i koncentracji

Maski do włosów

Mają bardzo intensywne działanie, ale mogą obciążać włosy i powodować łojotok skóry, jeżeli używane są w nadmiarze. Raz w tygodniu w zupełności wystarczy.

Odżywki w sprayu

Stosuje się je na umyte włosy i nie spłukuje. Warto więc zwrócić uwagę, by nie przesadzić z ilością nakładanego preparatu i by rozpylać go z odległości kilkunastu centymetrów – wówczas odżywka dotrze wszędzie.

Naturalne suszenie

Suszarki, lokówki, prostownice – te sprzęty, poprzez użycie ciepła, niszczą włosy. Najlepiej, jeśli włosy po myciu wyschną naturalnie, ale jeśli nie możesz sobie na to pozwolić – stosuj sprzęty o tylko lekko ciepłym nawiewie i nie przykładaj suszarki zbyt blisko do włosów.

Regularne podcinanie

Podcinanie końcówek włosów to dla nich ogromna ulga i stymulacja do zdrowego wzrosty, dlatego nawet jeśli zapuszczasz włosy – nie rezygnuj z comiesięcznej wizyty w salonie fryzjerskim.

Suplementy diety

Jeśli zauważysz rozdwojone końcówki lub nadmierne przesuszenie włosów, możesz zastosować suplementację – preparatami ziołowymi np. ze skrzypem polnym lub z biotyną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *