gładka skóra

Gładka skóra i twarz, która bez makijażu wygląda świetnie, jest marzeniem chyba wszystkich kobiet. Niestety, codzienność zostawia ślad na naszej skórze i niewiele jest kobiet, których buzia jak idealna, bez skaz i przebarwień. Istnieją jednak sposoby na wygładzenie cery, więc nie traćmy nadziei i do dzieła.

Sekret gładkiej skóry. Najważniejsze jest oczyszczanie

Gładka skóra ma równą powierzchnię i jest jasna, co oznacza, że nie ma niej martwego naskórka. Chcąc uzyskać taki efekt, musimy regularnie oczyszczać skórę. Jeśli tego nie zrobimy, zapchane pory będą się rozszerzać. Skóra oddycha bowiem przez pory, dzięki nim pozbywa się zanieczyszczeń. Duża ich ilość sprawia, że pory muszą się rozszerzać, co wygląda bardzo brzydko. Co gorsza, takie zmiany szybko się utrwalają, więc lepiej im zapobiegać, niż leczyć. Oczyszczanie skóry jest więc zabiegiem obowiązkowym, jeśli chcemy mieć gładką skórę. Musimy sięgnąć po peeling, który trzeba dobrać do naszej skóry (gruboziarnisty przy tłustej skórze i enzymatyczny w przypadku cery wrażliwej i delikatnej) i robić przynajmniej raz w tygodniu. Osoby z bardzo tłustą skórą mogą wzmacniać działanie kosmetyku za pomocą specjalnej szczoteczki. Tak oczyszczona skóra jest gotowa na przyjęcie maseczki. Warto wybrać środki pielęgnacyjne zawierające glinkę, która pochłania nadmiar sebum i zwęża pory. Pamiętajmy również o delikatnych maseczkach nawilżających i ujędrniających. Do codziennego mycia możemy używać dowolnego kosmetyku do tego przeznaczonego, ale zmywajmy go letnią, a nie gorącą wodą.

W tym dziale  Zielona kawa, właściwości i zastosowanie

Jak walczyć o gładką skórę. Czego absolutnie robić nie wolno, a co wybierać?

Nasza skóra nie lubi, gdy jest bardzo gorąco i bardzo zimno – zauważają specjaliści z Tołpa.pl. Nie fundujmy jej więc terapii szokowych i unikajmy wysokich temperatur. Osoby, na których skórze widać rozszerzone pory powinny zrezygnować z solarium i sauny. Oszczędnie dozujmy kąpiele słoneczne i zawsze pamiętajmy o kremach z filtrem. Gładka skóra jest dobrze nawilżona, więc codziennie nakładajmy na nią krem, który nawilża, odświeża i wygładza. Do makijażu używajmy lekkich podkładów, gdyż te ciężkie i gęste mogą zatykać pory. Pamiętajmy także o odpowiednim odżywianiu i nawilżaniu twarzy. Jedzmy dużo warzyw i owoców, zrezygnujmy z ostrych przypraw, soli, kawy, mocnej herbaty i alkoholu. Ważne jest także wypijanie przynajmniej 1,5 litra wody dziennie. Jeśli domowa pielęgnacja nie przynosi rezultatów, o gładką skórę możemy zawalczyć w gabinecie kosmetycznym. Doświadczona kosmetyczka wykona zabieg złuszczania naskórka przy użyciu lasera, kwas glikolowego lub ultradźwięków. Wartą rozpatrzenia opcją jest również zabieg eksfoliacji, który polega na usuwaniu martwych komórek naskórka kwasami owocowymi.

Szara, zniszczona i przebarwiona cera z pewnością nie dodaje nam uroku. Obecnie możemy walczyć z tym defektem naszej urody, więc nie poddawajmy się w batalii o piękną, gładką skórę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *