kapiel dziecka

Mycie i kąpiel maluszka to zadania, do którego trzeba się bardzo przygotować, również jeśli chodzi o stosowane produkty. Skóra dziecka jest wyjątkowo wrażliwa i podatna na podrażnienia, dlatego trzeba szczególnie o nią dbać, stosując specjalistyczne kosmetyki dostosowane do potrzeb maluszków. Jakie produkty są najlepsze, a których składników należy unikać?

Mycie i kąpiel dziecka – wybierz delikatne produkty

Skóra dziecka nie jest tak odporna na składniki zawarte w kosmetykach, jak u osób dorosłych. Wykazuje o wiele większą tendencję do występowania nieprzyjemnych podrażnień, alergii i uszkodzeń naskórka. Dlatego właśnie warto postawić na delikatne kosmetyki, które zawierają jak najmniejszą ilość sztucznych składników – barwników, konserwantów lub silikonów. Idealne okażą się preparaty na bazie roślin, ziół, organicznych olejków, dzięki którym mycie i kąpiel dziecka okaże się nie tylko bardzo przyjemnym rytuałem, ale również w żaden sposób nie zagrozi delikatnej skórze maluszka. W sklepach znajdziemy wiele produktów dedykowanych dzieciom, dostosowanych do ich potrzeb. Pamiętajmy, żeby wybierać kosmetyki mające stosunkowo niskie PH, dzięki któremu delikatny naskórek nie ulegnie podrażnieniu.

Uważnie czytaj etykietę

Kupując kosmetyki przeznaczone do mycia i kąpieli powinniśmy zatem zwrócić szczególną uwagę na ich skład, dbając o to, żeby nie znalazły się w nim silnie działające detergenty. Mogą one doprowadzić bowiem nie tylko do przesuszenia naskórka, ale także do wystąpienia ostrej reakcji alergicznej. Na co zwracać uwagę podczas wybierania kosmetyków do kąpieli? Przede wszystkim wczytaj się w informacje zawarte na etykiecie. Zdecydowanie należy unikać preparatów na bazie alkoholu, który działa wysuszająco i zwyczajnie nie nadaje się do stosowania w pierwszych latach życia.

W tym dziale  Jak czyścić i pielęgnować soczewki kontaktowe

Mycie i kąpiel maluszka bez detergentów

Mycie i kąpiel maluszka powinna obejść się także bez drażniących substancji powszechnie stosowanych w kosmetykach dla dorosłych. Czy zauważyłaś w nich obecność składników takich jak Sodium Laureth Sulfate lub tajemniczo brzmiących nazw zakończonych na –paraben? Jeśli tak, to unikaj tego typu kosmetyków – wykazują silne działanie, a wrażliwa skóra dziecka nie jest do nich przystosowana. Mycie i kąpiel dziecka przy ich użyciu może skutkować wysuszeniem, pękaniem naskórka, a niektórzy specjaliści alarmują, że składniki tego typu przyczyniają się również do powstawania groźnych chorób nowotworowych.

Zaufaj państwowym certyfikatom

Po analizie składu kosmetyków do mycia i kąpieli maluszka nadal możemy mieć jednak spore wątpliwości. Który żel jest całkowicie bezpieczny? Czy można stosować produkt zawierający składniki zapachowe, które tak lubią dzieci? W takiej sytuacji warto zaufać preparatom, które mają pozytywną opinię państwowych instytucji dbających o bezpieczeństwo kosmetyków. Produkty przeznaczone do mycia i kąpieli dzieci są skrupulatnie badane, a ich składniki analizowane pod kątem prawdopodobieństwa wystąpienia groźnych alergii i podrażnień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *