Soczewki kontaktowe są obecnie najwygodniejszym zamiennikiem okularów. Dla osób z wadami wzroku są często niezastąpione. Można je nosić okazjonalnie bądź przez cały czas. Aby soczewki spełniały swoje funkcje należy o nie należycie dbać. W zależności od rodzaju soczewek potrzebne nam będą różne akcesoria. Podstawowy zestaw do pielęgnacji składa się ze specjalnego płynu czyszczącego nasze soczewki (np. płyn do soczewek Alcon) oraz z pojemnika do ich przechowywania.

Pielęgnacja soczewek kontaktowych

Zawsze powinniśmy stosować się w sprawie pielęgnacji szkieł kontaktowych do zaleceń specjalisty oraz producenta danego produktu. Zaraz po wyciagnięciu soczewek z naszych oczu powinniśmy poddać je czyszczeniu i dezynfekcji. Każdorazowo powinniśmy dbać o to, żeby nasze dłonie były czyste, najlepiej umyć je wodą z mydłem. Do pielęgnacji soczewek stosuje się specjalne płyny. Mają one szerokie działanie. Płyn do soczewek Alcon, jak i płyny innych producentów mają za zadanie usunięcie zanieczyszczeń nagromadzonych na soczewce (tzw. „osadów białkowych”). Równocześnie dezynfekują nasze szkła i działają nawilżająco na śluzówkę. Przechowuj swoje szkła w specjalnym pojemniku wraz z płynem do pielęgnacji. Aby uniknąć kontaktu z bakteriami pamiętaj zawsze o dokładnym zakręcaniu pojemnika.

Zalety stosowania płynu do soczewek Alcon

Alcon jest firmą amerykańską, która zajmuje się optyką od roku 1945. W ich asortymencie znajduje się szeroka gama soczewek korekcyjnych, a także płyny pielęgnacyjne do soczewek o wielorakich funkcjach. Płyn do soczewek Alcon to produkt najwyższej jakości, nadający się do użytku dla osób o wrażliwych oczach, w tym również dla alergików. Dzięki niemu zapewnimy sobie poczucie komfortu na cały dzień. Jego skład skomponowany został tak, by dokładnie dezynfekował szkła kontaktowe, gwarantował ich czystość i odpowiednie nawilżenie przez cały okres ich użytkowania. Płyn do soczewek Alcon można dostać w pojemnikach o różnej pojemności.

W tym dziale  Sprawdzone sposoby na kaszel

Wieloletnie doświadczenie firmy Alcon w dziedzinie optyki jest gwarancją najwyższej jakości produktów służących do pielęgnacji naszych soczewek kontaktowych. W codziennym dbaniu o szkła należy pamiętać o ich właściwym oczyszczaniu, w zgodzie z zaleceniami producenta, oraz o odpowiednim przechowywaniu w specjalnie do tego przeznaczonym pojemniku. Dbałość o te kilka szczegółów zapewni nam komfort użytkowania soczewek oraz zapobiegnie nieprzyjemnym infekcją oczu wynikających z niewłaściwego obchodzenia się z tym delikatnym produktem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *