Skóra sucha i wrażliwa jest bardzo wymagająca w pielęgnacji i dlatego wybór odpowiednich kosmetyków może okazać się nie lada wyzwaniem. Czy do tak wymagającej skóry można stosować tradycyjne mydło? Czy istnieje produkt, które nie tylko nie podrażni, ale również nawilży delikatną skórę?

Natura dla suchej i wrażliwej skóry

Osoby posiadające suchą i wrażliwą skórę muszą bardzo ostrożnie dobierać kosmetyki, środki myjące, a nawet proszki i płyny do prania. Specyficzny rodzaj skóry sprawia, że na wiele składników reaguje zaczerwienieniem, podrażnieniem lub uczuciem nieprzyjemnego ściągnięcia. Dlatego tak ważne jest aby wybrać jak najbardziej naturalny środek.

Okazuje się, że przy tak problematycznej skórze można stosować nawet tradycyjne mydło w kostce, pod warunkiem, że zawiera wyłącznie naturalne składniki. Bardzo dobrym produktem jest znane od lat, francuskie mydło marsylskie. Co zawiera i jakie ma właściwości?

Legendarne mydło z Marsylii

Pochodzące z Francji mydło marsylskie (znajdziesz je na przykład tu: https://www.aptekagemini.pl/fiorentino-mydlo-marsylskie-lawend-200g.html) ma bardzo bogatą historię. Pierwsze wzmianki o nim pochodzą aż z XV wieku. Jak się okazuje przez stulecia nie zmieniło swojego składu, stąd jego wyjątkowe działanie i szerokie zastosowanie. Mydło marsylskie jest produktem tradycyjnym i tylko kilka manufaktur może używać tej zastrzeżonej nazwy w stosunku do swoich wyrobów. Tajemnica popularności tkwi w wyjątkowo naturalnym składzie. Tradycyjne mydło marsylskie musi zawierać o 72% olejów roślinnych, dzięki czemu ma tak szerokie działanie pielęgnacyjne.

W tym dziale  Jak dbać o higienę intymną?

W oryginalnym produkcie nie może być składników pochodzenie zwierzęcego, a także nie może być testowane na zwierzętach. Wyjątkowy skład mydła marsylskiego sprawia, że jest bezpieczne dla środowiska ponieważ ulega biodegradacji już w ciągu 28 dni. Co ciekawe, choć często słyszymy, że mydło wysusza skórę, to właśnie legendarne mydło marsylskie jest polecane przez dermatologów dla osób posiadających suchą i wrażliwą skórę, a nawet cierpiących na atopowe zapalenie skóry czy do pielęgnacji skóry małych dzieci.

Co ciekawe, ta wyjątkowa kostka doskonale sprawdza się jako szampon do włosów, środek piorący, a nawet odkażający rany. Zatem osoby z wrażliwą i przesuszoną skórą mogą śmiało korzystać z dobrodziejstw tradycyjnego, francuskiego kosmetyku. Wszechstronne pozwala pielęgnować skórę twarzy i ciała, a także włosy. Przy bardzo wrażliwej skórze warto wykorzystać mydła marsylskie do prania bielizny, aby zyskać pewność, że nie podrażni naszej, delikatnej skóry.

Naturalne oleje roślinne delikatnie natłuszczają wrażliwą i suchą skórę, nie podrażniając i nie powodując reakcji alergicznych. Mydło marsylskie to wszechstronny kosmetyk o skutecznym działaniu pielęgnującym. Naturalny skład sprawia, że można nim myć delikatną skórę dzieci. Mydło marsylskie jest bezpieczne dla skóry i środowiska naturalnego, a także bardzo wydajne. Warto sprawdzić, dlaczego od setek lat cieszy się tak ogromnym uznaniem na całym świecie.

W tym dziale  Oczyść organizm sokami z wyciskarki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *