Krem na rozstępy

Nierozłączny duet – ciąża i rozstępy

Rozstępy to bolączka wielu kobiet. Dotykają one płeć piękną nie tylko w stanie błogosławionym, ale prawdą jest, że w ciąży kobiety są na nie bardziej narażone. Jak sobie z nimi radzić? W sprzedaży dostępnych jest wiele dedykowanych kremów na rozstępy w ciąży, salony kosmetyczne oferują specjalne zabiegi, dietetycy mówią o odpowiedniej diecie. Czy jednak sposoby na rozstępy są skuteczne? Wiele zależy od determinacji, systematyczności i odpowiedniego przygotowania skóry.

W okresie ciąży ciało kobiety intensywnie się zmienia, Najbardziej widoczną zmianą jest rosnący brzuch, w którym rozwija się nowe życie. Jednak, każda kobieta, która była lub jest w ciąży doskonale wie, że wraz z brzuszkiem zwiększa się również wielkość bioder, ud i pośladków. I ma to związek nie tylko z faktem, że rozwija się w nas nowe życie oraz że w ciąży więcej jemy. Ciało w czasie ciąży stopniowo przygotowuje się do porodu. Do zmian tych dostosowuje się również nasza zewnętrzna powłoka tj. skóra. Efektem jej intensywnego i szybkiego rozciągnięcia są pęknięcia widoczne, jako ciemne i szpecące bruzdy – rozstępy. To, w jakim stopniu się pojawią zależy, m.in. od kondycji i pielęgnacji skóry oraz trybu życia, ale wpływ na to mają również uwarunkowania genetyczne. Rozstępy mogą pojawić się na całym ciele, najczęściej jednak widoczne są na udach, brzuchu, pośladkach i piersiach.

W tym dziale  Jak bezpiecznie wspomóc proces odchudzania?

Przygotowanie skóry

Walkę z rozstępami należy zacząć jeszcze zanim się pojawią, już na etapie planowania ciąży. Jak przygotować skórę do ciąży? Poprzez jej odpowiednie nawilżenie i uelastycznienie.
W drogeriach i aptekach dostępne są liczne żele, balsamy i kremy ujędrniające oraz odżywiające skórę. Można skorzystać również z ofert salonów kosmetycznych, w których zabiegi zostaną dostosowane do kondycji naszej skóry. Elastyczna skóra łatwiej się rozciągnie i wróci do swojej formy po ciąży. Przed ciążą warto skórę również hartować – poprzez jej codzienne szczotkowanie.

Nierozłączny duet – ciąża i rozstępy

Sposoby na rozstępy

Wybór odpowiedniej metody walki z rozstępami zależy od indywidualnych preferencji, potrzeb oraz możliwości kobiety. Najczęstszym i najprostszym wyborem jest stosowanie kremu na rozstępy w ciąży. Warto je stosować do rozwiązania, w okresie połogu, karmienia piersią, a często jeszcze dłużej. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na skład. Kremy dla kobiet w ciąży nie powinny bowiem zawierać m.in. parabenów, sztucznych barwników i alkoholu. Bezpieczne kosmetyki opatrzone są pozytywnymi opiniami odpowiednich instytucji, jak np. Instytut Matki i Dziecka. W ciąży można skorzystać również ze specjalnych masaży i zabiegów kosmetycznych, należy jednak pamiętać, że najbezpieczniej wykonywać je w drugim trymestrze, zawsze w ścisłej konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę. Po porodzie z wizytą w salonie piękności warto poczekać do zakończenia okresu połogu. Również dobrze zbilansowana dieta jest skutecznym sposobem na rozstępy. Unikanie tłustych, słodkich czy smażonych potraw, w zamian częste jedzenie warzyw, owoców i chudego mięsa odbije się nie tylko na kondycji skory, ale dobrze wpłynie na cały nasz organizm oraz wspomoże właściwy rozwój płodu. Ważny jest także ruch. Oczywiście w ciąży należy unikać zbytniego wysiłku, jednak pod okiem lekarza prowadzącego można chodzić na dłuższe spacery, basen czy jogę.

W tym dziale  Soczewki kontaktowe a astygmatyzm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *