Brudne sztućce, czyszczenie

Młode kobiety zaczynając prowadzić własne gospodarstwo domowe mogą mieć niemałe problemy z wyborem odpowiednich środków czystości. Na rynku dostępnych jest coraz więcej preparatów, które obiecują utrzymanie czystości przez długi czas. Niestety życie pokazuje, że często najprostsze rozwiązania są tymi właściwymi, również w kontekście sprzątania. Jakie zatem środki czystości są tymi niezbędnymi?

Jakie środki czystości do łazienki?

Łazienka jest wyjątkowym miejscem jeśli chodzi o czystość. To miejsce w którym myjemy się sami, dlatego należy dołożyć wszelkich starań, by cechowało się najwyższą schludnością. Z tego względu należy wybierać środki czystości, które są specjalnie dedykowane do tego pomieszczenia. Nie warto sięgać po domowe sposoby, bowiem usuną one widoczny gołym okiem brud, jednak wiele zarazków nadal będzie obecnych na różnych powierzchniach. Ważne jest, by kupowane przez nas produkty oznaczone były jako bakteriobójcze. To istotne nie tylko w kontekście ubikacji, która z pozoru wydaje się być najbrudniejszym miejscem w całym domu, ale również takich miejsc jak prysznic, wanna czy umywalka.

Środki do czyszczenia łazienki powinny być w formie aktywnej piany – za jednym pryśnięciem zostanie zajęta duża powierzchnia, którą należy następnie wytrzeć ściereczką. Jeśli chodzi o wcześniej wspomnianą ubikację, wskazane jest kupowanie silnych środków. Ich użytkowanie powinno być wykonywane z duża ostrożnością, najlepiej w rękawiczkach. Już nawet mała kropelka takiego środka może spowodować niemiłe zmiany skórne.

W tym dziale  Jedziesz nad morze – przeczytaj jakie soczewki kontaktowe wybrać

Jakie środki czystości do drewna?

Każdy posiada w swoim domu powierzchnie lub meble, które wykonane są z drewna. To szczególny materiał, dlatego jego pielęgnacja powinna zostać przemyślana. Liczy się nie tylko starcie kurzu, ale również odpowiednia impregnacja. Niektóre preparaty mogą zmieniać kolor drewna, dlatego warto wybierać delikatne produkty, które jednocześnie utworzą niewidoczną gołym okiem powłokę. Jej zadaniem będzie zapobieganie nadmiernemu kurzeniu się oraz piękny, naturalny połysk.

Produkty do drewna najwygodniejsze są w formie sprayu, który poprzez jedno przyciśnięcie będzie się pojawiał na szerokim obszarze. Warto zwrócić uwagę na kompozycję zapachową – dostępne są wersje kwiatowe, cytrynowe itp. To miły akcent, który dodatkowo odświeży pomieszczenie.

Jakie środki czystości do kuchni?

Czyszczenie kuchni jest chyba jedną z najtrudniejszych czynności. Pomieszczenie to niemal zaraz po wyczyszczeniu może się zabrudzić – wystarczy kropelka sosu czy soczysty pomidor. Dodatkowo to miejsce, gdzie często występuje wilgoć oraz tłuszcz, a to jedno z najgorszych możliwych połączeń. Zatem środki czystości powinny być połączeniem wielu potrzeb. Podstawa to łatwe usuwanie tłustych plam oraz pielęgnacja takich powierzchni, jak np. kuchenka. Posiadanie jednego skondensowanego produktu znacznie ułatwi proces sprzątania. Niestety tutaj walory zapachowe nie idą w parze ze skutecznością i często środki do kuchni mają chemiczny zapach. Warto jednak iść na takie ustępstwo w trosce o czystość powierzchni kuchennych.

W tym dziale  Soczewki kontaktowe a astygmatyzm

Sprzątanie domu to przede wszystkim wypracowanie odpowiedniego systemu, jednak mając do tego odpowiednie środki czystości, to zadanie łatwe i przyjemne, a tym samym nasze miejsce do mieszkania pozostaje czystsze na dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *