Oczyszczenie organizmu może być przeprowadzone szybko i skutecznie, jeśli wprowadzimy do diety świeże soki z owoców oraz warzyw. Dzięki temu organizm zyska energię pozbywając się zbędnych toksyn. Spożywając takie soki, na pewno będzie można też pozbyć się zbędnych kilogramów, a sam sok wpłynie bardzo pozytywnie na pracę naszego organizmu.

Jak przeprowadzić detoks za pomocą soków z wyciskarki?

Jedną z najbardziej popularnych metod przeprowadzania oczyszczania organizmu jest tzw. post sokowy. To prosta metoda, która nie wymaga specjalnego przygotowania lub wymyślnych produktów. Wystarczy silna wola, urządzenie do wyciskania soku oraz świeże owoce lub warzywa. W czasie oczyszczania organizmu sokami z wyciskarki może wystąpić kilka dolegliwości, takich jak bóle głowy, nudności, rozdrażnienie lub senność. Jednakże warto przetrwać ten okres, ponieważ po kuracji nasz organizm będzie pracował sprawniej oraz poprawi się nasze samopoczucie.

Taka kuracja bazuje na świeżo wyciskanych sokach z warzyw i owoców. W zależności od potrzeb dietę można ograniczyć jedynie do świeżych i surowych produktów. Podczas detoksu należy przyrządzać zdrowe soki, głównie z warzyw, ponieważ owoce mają więcej cukru. Należy zdecydowanie zrezygnować z mocnej herbaty, kawy, alkoholu oraz papierosów. Wspomóc dietę można pijąc zieloną herbatę lub napary z ziół. Nie należy zapominać, że podczas trwania diety należy spożywać duże ilości wody mineralnej, niegazowanej.

W tym dziale  10 sposobów na gładką skórę

koktajle owocowe

Przed rozpoczęcie diety organizm należy stopniowo przygotowywać na detoks sokami, poprzez zmniejszanie kaloryczności spożywanych posiłków około 2 tygodnie przed detoksem oraz wyłączyć z diety słodycze oraz tłuste potrawy.

Jak długo powinno trwać oczyszczanie organizmu?

Większość kuracji z zastosowaniem soków z wyciskarki powinno trwać około 3 dni. Wiele osób decyduje się na oczyszczanie organizmu podczas weekendu. To dobry sposób, aby wykorzystać wolne dni na regenerację organizmu. Nie należy przeprowadzać detoksu w czasie przeziębienia oraz znaczącego osłabienia organizmu. Po zakończonej kuracji najlepiej stopniowo i powoli wracać do normalnego odżywiania oraz nie jeść na początku smażonych i tłustych potraw, które mogą podrażnić żołądek.

Jakie soki najskuteczniej pomogą oczyścić organizm?

Aby oczyścić organizm sokami z wyciskarki najlepiej skorzystać z produktów sezonowych, które właśnie w tym momencie mają najwięcej wartości odżywczych. Dlatego też najłatwiej jest przeprowadzać detoks podczas wiosny lub lata, kiedy jest dostępna największa ilość świeżych owoców i warzyw. Dieta powinna bazować na warzywach. Powinno się używać jak najwięcej zielonych warzyw liściastych takich jak, szpinak, kapusta, rukola. Są one źródłem błonnika, chlorofilu oraz przeciwutleniaczy. Napoje można doprawiać imbirem oraz sokiem z cytryny, które mają silne właściwości odkwaszające organizm oraz działają antybakteryjnie. W komponowaniu soków z wyciskarki ogranicza nas tylko wyobraźnia – można łączyć ze sobą różne składniki oraz warzywa i owoce, aby dostarczyć organizmowi jak najwięcej wartości odżywczych oraz uzyskać pożądany przez nas smak.

W tym dziale  Jajko, co zawiera i jak często je jeść

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *