koncentracja

Problemy z pamięcią i koncentracją mogą się zdarzyć wielu osobom. Często na takie dolegliwości narzekają ludzie starsi, szczególnie w okresie jesiennym i zimowym, ale też i studenci, stający przed potrzebą zdania wielu egzaminów. Tak chętnie wybierane wtedy napoje energetyczne dają jedynie krótkotrwały efekt, a dodatkowo w większej ilości negatywnie wpływają na organizm. Znacznie lepiej sprawdzą się dobrze dobrane tabletki na pamięć, które regularnie stosowane poprawiają wydolność psychofizyczną. Takie preparaty zawierają przeważnie naturalne składniki, zapewniające dużą skuteczność i brak negatywnych skutków ubocznych nawet przy długotrwałym zażywaniu.

Kto stosuje tabletki na pamięć

Okazji na to, żeby wspomóc swój organizm odpowiednimi suplementami, na pewno nie będzie brakowało. Po takie preparaty często sięgają osoby starsze – u nich osłabiona koncentracja jest między innymi związana z wiekiem. Wraz z upływającymi latami wydolność organizmu może maleć, dlatego chcąc utrzymać odpowiednią formę trzeba sięgnąć po jakieś wspomaganie. Duży wpływ na taki stan organizmu może mieć też pogoda. Jesienią i zimą, gdy dni robią się krótkie i brakuje słońca, wiele osób dopada złe samopoczucie, a niekiedy nawet depresja. Ze wspomagania bardzo chętnie sięgają także uczniowie i studenci. W okresie studiowania, jak powszechnie wiadomo, nikt nie ucieka od dobrej zabawy. A że jednocześnie trzeba zdobyć wszystkie zaliczenia i pozdawać egzaminy, to odpowiednie wspomaganie na pewno bardzo się przyda, gdy przez kilka dni trzeba opanować mnóstwo trudnego materiału.

W tym dziale  Jajko, co zawiera i jak często je jeść

Co zawierają tabletki na pamięć

Dobre, bezpieczne tabletki na pamięć oparte są przede wszystkim na składnikach, które dała nam natura. Takie składniki jak kofeina, lecytyna, miłorząb japoński czy żeń-szeń wspomagają mózg w okresie wytężonego wysiłku i pozytywnie wpływają na jego pracę. Często  zawierają także dodatkowe witaminy i składniki odżywcze, które zwiększają skuteczność suplementacji.

– Żeń-szeń

Powszechnie wykorzystywany przez wschodnią medycynę żeń-szeń to jeden z najskuteczniejszych produktów wspomagających witalność. Tabletki na pamięć, które go zawierają, są polecane uczniom i studentom w okresie intensywnej nauki, a także osobom intensywnie pracującym umysłowo. Regularnie stosowany skraca czas reakcji i pozytywnie wpływa na układ odpornościowy, posiada także liczne zdrowotne właściwości.

– Miłorząb japoński

Kolejną rośliną wspomagającą pamięć i sprawność umysłową, a jednocześnie pozytywnie wpływającą na cały organizm, jest miłorząb japoński. Dzięki licznym aktywnym składnikom, jakie zawiera, jest także polecany wtedy, gdy ktoś szuka skutecznego sposobu na poprawę swojej pamięci. Zmniejsza uczucie senności i znużenia, dodaje pozytywnej energii, a regularnie stosowany chroni przed pojawieniem się negatywnych skutków zmęczenia czy kiepskiej pogody.

– Lecytyna

Wspomaga pracę szarych komórek, zwiększa sprawność umysłową, ma też pozytywny wpływ na cały organizm. Najlepsze rezultaty będą wtedy, gdy tabletki na pamięć z tym składnikiem będą regularnie stosowane przynajmniej przez miesiąc.

W tym dziale  Zdrowe sposoby na opaloną skórę twarzy

– Guarana

Zawiera potężną dawkę kofeiny, kilkukrotnie większą niż tradycyjna kawa. Dzięki temu rezultaty jej działania mogą się utrzymywać przez kilka godzin, dostarczając organizmowi mnóstwa energii do działania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *