Krople nawilżające mylenshop

Nasze oczy są codziennie narażone na działanie wielu niekorzystnych czynników. Praca przy komputerze, długie oglądanie telewizji, dym tytoniowy, wszechobecne substancje chemiczne – wszystko to sprawia, że oczy stają się zaczerwienione, obrzęknięte, pieką lub szczypią. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów na ukojenie zmęczonych oczu!

Najważniejszą zasadą dbania o oczy podczas codziennej pracy jest odpowiednie zorganizowanie stanowiska. Monitor komputera powinien znajdować się co najmniej 40 centymetrów od oczu, podobnie zresztą jak czytane dokumenty czy książki. Sprawia to, że mięśnie wokół oczu są o wiele mniej napięte. Jeśli spędzasz przed komputerem kilka godzin dziennie, zaopatrz się w specjalne okulary z powłoką antyrefleksyjną, która niweluje szkodliwe działania promieniowania emitowanego przez ekran. Co kilkanaście minut warto też oderwać wzrok od monitora i przez dłuższą chwilę wpatrywać się w umieszczony kilkanaście metrów dalej punkt.

Czy krople nawilżające do oczu to podstawa?

Jeśli czujesz, że Twoje oczy pieką lub szczypią, masz wrażenie tzw. piasku pod powiekami lub musisz często je pocierać, zainwestuj w dobre krople nawilżające do oczu. Powinny one zawierać przebadane dermatologicznie i okulistycznie substancje, które niwelują uczucie zmęczenia, nawilżają oko oraz likwidują opuchliznę. O pomoc w wyborze najlepszego produktu warto poprosić lekarza lub farmaceutę.

W tym dziale  Jakie zagrożenia niesie za sobą siedzący tryb życia?

Clean Soft 350ml

Moc kolorów

Badania naukowe udowodniły, że kolory mają wpływ na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Barwą szczególnie korzystną dla wzroku jest zieleń. Oczywiście nie trzeba od razu zmieniać koloru ścian w mieszkaniu, ale warto zadbać, by w pokoju znalazła się roślina doniczkowa lub chociażby postawić przy komputerze zielony kubek do kawy. Wystarczy co jakiś czas skupić na nich wzrok. Zieleń koi nie tylko zmęczone oczy, ale również nerwy.

Krótka drzemka wskazana

Powszechnie wiadomo, że sen to najlepsze panaceum na rozmaite dolegliwości. Nasze oczy także będą funkcjonowały o wiele lepiej, jeśli zadbamy o odpowiednią ilość (7-9 godzin na dobę) oraz jakość snu. Wieczorem wywietrz porządnie sypialnię, weź relaksującą kąpiel, wypij szklankę ciepłego mleka – dzięki temu zaśniesz bez problemu i obudzisz się w doskonałej formie! Jeśli masz taką możliwość, zdrzemnij się w ciągu dnia. 15-20-minutowa drzemka pozwoli Twoim oczom na regenerację.

Jakie są domowe sposoby na zmęczone oczy?

Istnieje również wiele domowych sposobów na ukojenie oczu po długim dniu pracy. Właściwości nawilżające i redukujące opuchliznę ma choćby zielony ogórek. Wystarczy na kilka minut przyłożyć do oczu plastry tego warzywa. Cenioną metodą na zniwelowanie zmęczenia oczu jest także przykładanie do nich przestudzonych torebek z zaparzoną herbatą lub rumiankiem. W charakterze okładów sprawdzą się też waciki nasączone chłodnym mlekiem. Taka domowa kuracja pozwoli pozbyć się nieestetycznych worków pod oczami oraz zlikwidować zaczerwienienia. Pamiętaj ponadto o stosowaniu bezpiecznych kosmetyków, bogatych w naturalne i sprawdzone składniki.

W tym dziale  Terapie poprawiające nasze zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *