Nie zważając na jakość przyjmowanego pokarmu, jak i trybu życia, niestety może się okazać, że nasz organizm jest złym stanie. Należy wówczas podjąć się terapii, która nie tylko cofnie skutki źle podjętych decyzji, ale przede wszystkim okaże się oczyszczająca, a nawet detoksykująca. Jakie zatem są terapie poprawiające nasze zdrowie?

Na czym polega terapia Gersona?

Jedna z najbardziej znanych, ale przez to chyba i budząca największe kontrowersje jest terapia opracowana przez doktora Maxa Gersona. Podczas swoich wieloletnich badań doszedł do wniosku, że tak poważne choroby jak np. rak, to schorzenia, które dotyczą ogólnie całego organizmu, a nie tylko zaatakowanych przez komórki rakowe organów. Jego wnioski są również zaskakujące dla wielu osób ze środowiska medycznego. Uważał on bowiem, że należy usuwać przyczyny choroby, a nie samą chorobę. Jednak nie kierował się ku takim rozwiązaniom jak leki, a bardziej naturalnym, jak warzywa i owoce.

Opracował specjalna terapię, która wielu może się wydawać dość restrykcyjnym rozwiązaniem. Opiera się ona na spożywaniu głównie warzyw i owoców. Co więcej, istotna jest również ich forma, tzn. najlepszym rozwiązaniem jest jeśli będą one przyjmowane w postaci samodzielnie wyciskanych soków. Taki napój należy przyjąć aż 6 razy dziennie. W między czasie spożywane są posiłki, które powinny być poddawane jak najmniejszej obróbce, również termicznej – im bardziej naturalnie, tym lCute charming woman making juice and eating orangesepiej.

W tym dziale  Jak zacząć przygodę z soczewkami?

Terapię  Gersona rozpowszechniła jego córka Charlotte, która była tak mocno przekonana o jej słuszności, że nie tylko sama ją stosowała, ale zrezygnowała z opłacaniu składni zdrowotnej, ponieważ jak stwierdziła, nawet w przypadku choroby nie uda się na leczenie szpitalne. Obecnie ma 94 lata i nadal cieszy się dobrym zdrowiem.

 

Charlotte w swojej książkowej publikacji opisała liczne przypadki osób, które zmagając się nie tylko z nowotworem, ale również innymi przewlekłymi chorobami, sięgnęły po terapię Gersona. Wiele z nich było przypadkami, które medycyna oceniał jak nieuleczalne. Tymczasem stosując się do restrykcyjnych zasad terapii nie tylko cieszyły się lepszym zdrowiem, ale i pełnym uzdrowieniem.

Na czym polega terapia jogurtowa?

Jedną ze współcześnie często wybieranych terapii jest jogurtowa. Wiele osób decyduje się na nią, gdyż okres jej stosowania trwa ok. 2 tygodni, a jej zasady nie są tak bardzo restrykcyjne, jak ma to miejsce w przypadku innych metod.

W głównej mierze opiera się ona na ogólnych zasadach zdrowego żywienia, które eliminują z menu produkty wysoko przetworzone, jak i wysoko kaloryczne. Posiłki należy przyjmować 5 razy dziennie i składają się one z 3 głównych dań, które wykonane są na bazie produktów jogurtowych. Między nimi są dwie przekąski, które składają się jedynie z takich produktów jak maślanka, jogurt czy kefir.

W tym dziale  Jakie mydło wybrać do pielęgnacji suchej i wrażliwej skóry? Doradzamy

Terapia jogurtowa jest bardzo dobra na zgubienie kilku dodatkowych kilogramów, co więcej, stosując się ściśle do jej zasad, możliwe jest uniknięcie mierzenie się z przykrymi konsekwencjami efekt jojo. ale również z uwagi na poprawę perystaltyki jelit. W wyniku tego terapia pozwala na szybsze spalanie kalorii, ogólną poprawę sylwetki. Dzięki temu osoba ją stosująca czuje się o wiele lepiej, ma lepsze samopoczucie i więcej energii.

Niezależnie od tego na jakie terapie się zdecydujemy, warto jest zawsze przed jej podjęciem skonsultować się z lekarzem, który oceni czy możliwe jest wprowadzenie zasad terapii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *